top of page

Judarskogen, Bromma: Skogsbad

sön 21 sep.

|

Ängbyplan, Bromma

Välkommen att varva ner i naturen med naturkontakt och återhämtning. Guide: Susanna Bävertoft, True by You

Judarskogen, Bromma: Skogsbad
Judarskogen, Bromma: Skogsbad

Tid och plats

21 sep. 2025 11:00 – 13:30 CEST

Ängbyplan, Bromma, Ängbyplan, 168 55 Bromma, Sverige

Om evenemanget

Varmt välkommen att landa en stund i naturen och skapa lugn för kropp och sinne!


Tillsammans vandrar vi in i naturen för återhämtning och naturvaro. Jag som guidar bjuder in till att sakna ner och öppna upp dina sinnen för att uppleva naturen här och nu. Hitta det stora i det lilla. 


Denna form av vistelse i naturen har visat sig vara stressreducerande, öka immunförsvaret och skapa välmående. Se gärna min film om skogsbad här.


Inga förkunskaper eller badkläder behövs, då ”badet” innebär att vi badar våra sinnen i skogens atmosfär. Vi kommer att vandra i naturterräng på och bredvid stigarna.


Pris: 390:- per person swishas till 1230145664. Friskvårdsbidraget kan användas för skogsbad – be i så fall om kvitto du kan lämna in till arbetsgivaren. Kontakta Susanna för mer info om du har FAR.


Detta är ett av flera skogsbad i Judarskogen för hösten 2025. Om du anmäler dig…


Google Maps blockerades på grund av dina inställningar för Analytics och funktionella cookies.

Dela detta evenemang

©2020 by Stockholms skogsbadsguider. Proudly created with Wix.com

bottom of page